Категории товаров

Шпалери. Як визначитися з вибором

Рано чи пізно, але у кожного з нас виникало питання ремонту свого житла. Цей процес є одночасно приємним, адже змінює життя на краще, створює новий настрій, але й клопітким і забирає багато часу. Одним з головних моментів є вибір стилю дизайну і матеріалів. Сучасні технології пропонують їх в дуже великому асортименті. Незважаючи на таке розмаїття, перші місця в цьому переліку вже сотні років займають шпалери. Звичайно, тут теж є свої ноу-хау, але і «старі», наприклад тканинні, не здають свої позиції.

Можливості оформлення вашої квартири безмежні. З різних елементів дизайну — аксесуарів, текстилю або меблів, особливу роль відіграють стіни. Для їх оформлення можна сміливо використовувати шпалери, вони знову в моді, і з їх допомогою створюють дійсно красиві інтер’єри. Шпалери на сучасному ринку представлені в обширному асортименті і деколи складно вирішити яким віддати перевагу — паперовим, вініловим або текстильним? Давайте розглянемо докладніше кожен з варіантів.

Паперові шпалери

Паперові шпалери сьогодні дуже популярні. Цей вид один з найбільш «древніх». Його перша згадка відноситься до стародавнього Китаю. У той час їх робили з дуже тонкого декоративного паперу, це був ексклюзивний і дорогий оздоблювальний матеріал. Зі сходу їх почали імпортувати в Європу в 10 столітті і до цих пір вони користуються популярністю.

Паперові шпалери також є одними з найдоступніших. Тому, якщо ви не хочете вкладати великі кошти, виберіть цей варіант. Звичайно, паперові шпалери можуть виглядати розкішно, все залежить від типу паперу, її шарів і обраного трафарету. Якість паперових шпалер визначається його вагою. Існує незліченна кількість типів і варіантів. Вони можуть бути зроблені з гладкого або пресованого паперу, з тисненням або різними малюнками. Краще вибрати більш якісний двошаровий варіант. Саме паперові — ідеальні шпалери у спальню, оскільки вони екологічні, дихаючі, натуральні і приємні. Поклейка таких шпалер трохи складніша, ніж інших, для цього потрібен досвід, те ж саме відноситься і до їх видалення. Паперові шпалери також ідеально підходить для оформлення будь-яких гладких поверхонь, таких як меблі. Якщо ви творча особистість, тут ви не обмежуєте себе, і можете прикрасити не тільки стіни інтер’єру.

Вінілові шпалери

Шпалери з вінілу підходять для тих, хто розраховує на тривалий результат. Вони складаються з пластикового шару на паперовій або текстильної підкладці. Їх перевагою є хороша здатність до миття і стійкість до світла. Вони підходять скрізь, де є великі навантаження на стіни, наприклад, на кухні або у ванній кімнаті. Ідеальними вони будуть для стін з дрібними тріщинами, які вам необхідно приховати. Недоліком може бути їх герметичність і запах, тому не рекомендується їх використовувати в спальнях або дитячих кімнатах.

Текстильні шпалери

Текстильні шпалери займають друге місце серед найстарших і є одними з найкращих і відзначених багатьма нагородами. Вони можуть виглядати дуже розкішно, а також мати різні властивості, в залежності від використовуваного матеріалу. Вони дихають, стійкі до стирання і забезпечують хорошу теплоізоляцію. Їх виготовляють з бавовни, шовку, льону або навіть з пір’я. Від матервалу залежить їх ціна. Сюди входять шпалери, які можуть бути зроблені зі шкіри.

Порада

Якщо ви хочете вибрати ідеальний варіант шпалер, найкраще побачити їх наживо. У багатьох спеціалізованих магазинах ви можете переглянути, попробувати на дотик і запах безліч варіантів від різних виробників. Найкраще розглядати їх при денному освітленні, адже після ремонту ви будете більшість часу бачити їх саме так. Вибирайте більш пастельні кольори і добре продумайте, як вони будуть гармоніювати з іншими елементами інтер’єру.

/>

Читайте так же:

Комментарии запрещены.